غذاهای قلیایی و افزایش شانس پسردار شدن

غذاهای قلیایی و افزایش شانس پسردار شدن

چرا غذاهای قلیایی باعث پسردار شدن می شود؟

اگر مادر در هفته های قبل از بارداری ، غذاهای قلیایی، یعنی غذاهای دارای واکنش قلیایی در بدن، بخورند، احتمال پسردار شدن افزایش می یابد. توضیح این مسئله بسیار ساده است: دانشمندان کشف کردند که اسپرم پسر از یک محیط کمی قلیایی (یعنی pH کمی بالاتر از 7.0) تشکیل شده است ، بر خلاف اسپرم دختر، که “ترجیح” می دهد محیط کمی اسیدی باشد.

بنابراین، هنگامی که در مورد رژیم غذایی برای پسردار شدن صحبت می شود، غذاهایی که مادر قبل از بارداری می خورد، باید به شکل قلیایی باشد تا اسیدیته مهبل (واژن) را کاهش دهید.

تفاوت بین غذاهای قلیایی و آلکالیزه

 بسیار مهم است که بدانیم که pH یک غذا با pH که بر بدن تاثیر می گذارد مشابه نیست. دقیق تر، یک غذا ممکن است اسیدی باشد (یعنی PH آن می تواند کمتر از 7.0 باشد)، اما ممکن است هنگامی که وارد بدن می شود، یک واکنش قلیایی داشته باشد (یعنی پس از مصرف و متابولیسم، این غذا می تواند باعث قلیایی شدن خون و ادرار شود). به عنوان مثال آب پرتقال اسیدی است اما در بدن “قلیایی” می شود.

همچنین لازم است بدانید که تأثیر غذا بر بدن نه فقط به pH آن غذا، بلکه بر متابولیسم آن بدن بستگی دارد. به عنوان مثال، گوشت قلیایی است، اما پس از هضم، به طور کلی اسید تشکیل می شود، گرچه برای بعضی از مردم قلیایی است. به هر حال، گوشت را می توان در هر رژیم غذایی برای پسردار شدن ذکر کرد.

توصیه های مهم

  •  pH بدن باید متعادل شود! (به عنوان مثال، برخی از دانشمندان می گویند، باید کمی قلیایی باشد.) باید از اسیدوز و آلکالوز اجتناب کرد، زیرا ممکن است باعث مشکلات سلامتی شود.
  •  نسبت مناسب بین مواد تشکیل دهنده قلیایی و اسید تشکیل دهنده در رژیم غذایی باید حفظ شود! (برخی از دانشمندان معتقدند که نسبت مناسب برای افراد سالم 3 تا 2 است و برای بیماران 4 تا 1).
  •  در طول هر رژیم غذایی، از کمبود مواد غذایی اجتناب کنید (همچنین هنگام مصرف مواد غذایی قلیایی برای پسردار شدن). به یاد داشته باشید که سدیم بیش از حد، پتاسیم بیش از حد، کلسیم کم و منیزیم کم برای سلامتی مشکلاتی ایجاد می کند (زیرا ممکن است باعث مشکلات مربوط به کلیه، قلب و غیره شود).
  •  قبل از شروع هر رژیم، با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

دکتر متخصص زنان، زایمان و نازایی بجنورد

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد