متخصص زنان بجنورد | چگونه دوقلو باردار شویم

چگونه دوقلو باردار شویم ؟

چگونه دوقلو باردار شویم ؟

برخی از خانم ها در هنگام تصمیم به باردار شدن، به دنبال این هستند که چگونه دوقلو باردار شویم؟ ایده بارداری دوقلوها می تواند جذاب باشد. یک زن می تواند یا به طور تصادفی (عوامل ژنتیکی) یا به دلیل برخی از درمان های پزشکی دوقلو یا چندقلو باردار شود. هیچ راهی مطمئن برای باردار شدن با دوقلوها وجود ندارد؛ اما برخی از روش ها و راهکارها تا حدودی می توانند احتمال دوقلوزایی و یا چند قلوزایی در زنان را افزایش دهند.

به طور کلی دوقلوها، بر دو نوع، یکسان (غیر برادرانه) و غیر یکسان (برادرانه) تقسیم می شوند. تقریباً یک سوم دوقلوها دوقلوهایی یکسان هستند که به آنها دوقلوهای تک تک نیز گفته می شود.

دوقلوهای همسان. دوقلوهای همسان زمانی رخ می دهد که یک تخمک توسط یک اسپرم بارور و به دو جنین جدا تقسیم شود. آنها از نظر ترکیب ژنتیکی و جفت مشترک هستند. دوقلوهای یکسان در زنانی که تحت روش های کمک به باروری، باردار می شوند نیز ممکن است اتفاق بیفتد.

دوقلوهای غیرهمسان. دوقلوهای غیرهمسان یا دیزیگوتیک، زمانی رخ می دهد که دو تخمک توسط دو نطفه بارور شوند. آنها منحصر به فرد هستند و از نظر ترکیب ژنتیکی یا جفت مشترک نیستند. از آنجا که دوقلوهای غیر همسان تنها نیمی از ترکیب ژنتیکی یکسان را دارند، همیشه از یک جنس نیستند.

متخصص زنان بجنورد | چگونه دوقلو باردار شویم ؟

چند درصد احتمال دارد یک زن دوقلو باردار شود؟

آمار قرن بیست و یکم نشان می دهد که احتمال داشتن دوقلو 3٪، یعنی 3 در 100 در میان جمعیت عمومی است. ارقام همچنین نشان می دهد که میزان دوقلوزایی، تقریباً 61 درصد از اوایل دهه 1980 افزایش داشته است. به روزرسانی اخیر مرکز ملی آمار بهداشت ایالات متحده نشان می دهد که نرخ زایمان دوقلوها 33.9 در هر 1000 تولد است.


دکترآرزوسعیدی متخصص زنان بجنورد

جهت مشاهده پیج اینستاگرام متخصص زنان بجنورد کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

مراقبت های بارداری

کیست تخمدان

مراقبتهای بدنی پس از سقط جنین

شایع ترین دلایل نازایی

دلایل پزشکی نازایی

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد