متخصص زنان بجنورد | پس از انجام هیستروسکوپی چه مراقبت هایی لازم است ؟

پس از هیستروسکوپی چه مراقبت هایی لازم است ؟

مراقبت‌های لازم پس از هیستروسکوپی

پس از هیستروسکوپی بلافاصله شما را به بخش ریکاوری می‌برند و در آنجا پرستاران از شما مراقبت می‌کنند و شرایط را تحت نظر می‌گیرند. شما معمولاً یک تا چهار ساعت در بخش ریکاوری می‌مانید و سپس به بخش زنان منتقل یا مرخص می‌شوید. 

کمی خونریزی از واژن به مدت یک یا دو روز پس از هیستروسکوپی طبیعی است. اگر از گاز در هیستروسکوپی استفاده شده باشد، ممکن است دل‌درد خفیفی نیز داشته باشید که معمولاً طی ۲۴ ساعت از بین می‌رود.


در بخش قبلی در مورد هیستروسکوپی صحبت شده است برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید : 

هیستروسکوپی چیست ؟


برای کاهش درد ممکن است برای شما مصرف استامینوفن یا سایر مسکن‌ها را تجویز کنند. در صورت مصرف داروی آرام‌بخش یا انجام بی‌حسی موضعی پیش از هیسترسکوپی، ممکن است دچار گرفتگی ماهیچه‌ها شوید.

در صورت انجام بیهوشی کامل، ممکن است پس از اتمام آزمایش احساس گزگز ، خشکی گلو ، خش‌دار شدن جزئی صدا یا گلودرد خفیف داشته باشید و این علائم ممکن است چند روز طول بکشد. غرغره کردن آب‌نمک ولرم برای بهبود ناراحتی‌ها‌ی گلو مفید است.

متخصص زنان بجنورد هیستروسکوپی چگونه انجام می شود ؟

برخی زنان بعد از هیستروسکوپی ، سرگیجه و حالت تهوع شدید دارند که معمولاً پس از چند دقیقه از بین می‌رود. شاید لازم باشد مدتی پس از هیستروسکوپی از برقراری رابطۀ جنسی ، استفاده از تامپون یا ورزش کردن خودداری کنید.

از پزشک خود بپرسید که چه موقع می‌توانید فعالیت‌ها‌ی روزمرۀ خود را از سر بگیرید. پرستاران و پزشک معمولاً دستور‌های لازم را برای مراقبت پس از هیستروسکوپی در اختیار شما قرار می‌دهند. بهتر است همۀ ‌دستورهای پزشک را اجرا کنید و در صورت مشاهدۀ علائم هشداردهندۀ زیر، فوراً با پزشکتان تماس بگیرید:

  • تب
  • تنگی نفس
  • استفراغ
  • مشکلات ادراری
  • دل‌درد ، درد لگن یا گرفتگی شدید ماهیچه‌ها
  • خونریزی یا ترشحات شدید از واژن؛ بیشتر از مقدار عادت ماهانه

بیشتر مطالعه کنید : راه های درمان ناباروری زنان را بشناسید !

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد