متخصص زنان بجنورد | میکرواینجکشن

انجام میکرواینجکشن

مراحل انجام میکرواینجکشن

مراحل میکرواینجکشن همان مراحل IVF است، با این تفاوت که ممکن است فرایند جمع‌آوری اسپرم متفاوت باشد. همچنین برخلاف روش سنتی IVF، عمل لقاح تخمک و اسپرم در آزمایشگاه به صورت تزریق اسپرم در تخمک انجام می‌شود. اگر در آزمایش‌های آنالیز اسپرم مشکلی وجود نداشته باشد، نمونه‌گیری اسپرم مطابق روش IVF است.

اگر آزمایش‌ها، اسپرمی را در مایع منی نشان ندهد، برای جمع‌آوری اسپرم ممکن است پزشک روش جراحی را توصیه کند. دو روش متداول برای جمع‌آوری اسپرم مرد در صورت وجود نداشتن اسپرم در مایع منی یا قادر نبودن مرد به انزال در زیر آمده است:

عمل جراحی میکروسکوپی: پزشک در این روش با انجام یک عمل جراحی میکروسکوپی، اسپرم را از بیضه‌ها یا مجاری حمل‌کنندۀ اسپرم استخراج می‌کند. این عمل معمولاً با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و پس از آن دردی وجود نخواهد داشت. پس از این عمل جراحی باید به مدت پنج تا ۱۰ روز از انجام فعالیت‌های شدید خودداری شود، اما پس از یک یا دو روز می‌توان به سر کار برگشت.

متخصص زنان بجنورد | انجام میکرواینجکشن

نمونۀ بافت در صورت لزوم: اگر انجام عمل جراحی میکروسکوپی موفقیت‌آمیز نباشد، پزشک یک نمونه بافت را که احتمالاً حاوی اسپرم است، از داخل بیضه برمی‌دارد.

سایر مراحل میکرواینجکشن مانند روش IVF است. ابتدا درمان دارویی زن برای تحریک تخمک‌گذاری انجام می‌شود و سپس با عمل پانکچر، تخمک‌ها استخراج می‌شود و در آزمایشگاه توسط متخصص رویان‌شناسی مورد بررسی قرار می‌گیرد و اسپرم‌های جمع‌آوری‌شده از مرد، با روش میکرواینجکشن به درون تخمک‌ها تزریق می‌شود. بعد از عمل لقاح، رشد رویان آغاز می‌شود و معمولاً بعد از سه تا پنج روز بعد از لقاح، رویان‌های سالم توسط پزشک به رحم زن منتقل می‌شود. بعد از دو هفته نیز لازم است آزمایش بارداری برای تأیید لانه‌گزینی جنین انجام شود.

بیشتر بخوانید : 

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد