تبخال و زگیل تناسلی

تفاوت تبخال و زگیل تناسلی

🔶  تبخال و زگیل تناسلی چون علائم مشابهی دارند و هر دو نیز از طریق رابطه ی جنسی منتقل می گردند با یکدیگر اشتباه گرفته شده و تشخیص به موقع و صحیح آنها در اتخاذ شیوه ی درمانی مناسب ضروری است. در ادامه به صورت کامل به بررسی تفاوت های این دو عامل ویروسی و بیماری زا می پردازیم تا به شکلی دقیق و علمی بتوانید آنها را تشخیص داده و اقدامات لازم را انجام دهید.

✅سن بروز:

سن بروز زگیل تناسلی معمولا بین 2 تا 3 سال است و پس از آن احتمال رخداد بسیار پایینی دارد در صورتی که نوع تبخال تناسلی در هر سنی می تواند بروز کند (در جوانان بیشتر است) و پس از اولین ابتلا تا آخر عمر با بیمار باقی می ماند.

✅علائمی متفاوت:

اولین تفاوتی که بین زگیل تناسلی با تبخال تناسلی وجود دارد در علائم است. نوع زگیل معمولا هیچ گونه علائمی از خود نشان نمی دهد در صورتی که در نوع تبخال تناسلی، شاید علامتی نداشته باشد اما در اکثریت موارد با بروز علائمی مثل زخم، تاول یا خارش و درد در نواحی مختلف همراه است.

✅عوارض ابتلا:

معمولا بندرت عوارض جانبی بیشتری پس از ابتلا به زگیل تناسلی مشاهده می شود اما اگر سیستم ایمنی بدن ضعیف باشد منجر به مشکلات دیگری نظیر؛ سرطان دهانه ی رحم، سرطان مقعد، سرطان دهانه ی واژن و غیره نیز می شود. در مورد تبخال تناسلی به هیچ وجه شاهد بروز سرطان پس از چند سال نخواهیم بود بلکه بیشتر شامل ابتلا به سایر بیماری های مقاربتی، عفونت و سوزش ادراری و التهاب شدید خواهد بود. . ❤️❤️ ——————————


در صورت مفید بودن مطلب را به اشتراک بگذارید.

خانم دکتر آرزو سعیدی

متخصص و جراح زنان و زایمان بجنورد

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری و تماس به بخش تماس سایت مراجعه نمایید.

سوالات و نظرات خود را در بخش دیدگاه ها و نظرات برای خانم دکتر ارسال کنید.

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد