متخصص زنان بجنورد | تغذیه گیاهخواری در بارداری .

تغذیه گیاهخواری در بارداری

تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری اهمیت زیادی دارد!

تغذیه گیاهخواری در بارداری  | بارداری یکی از دورانهای مهیج و پراهمیت زنان است. رژیم غذایی مادران در این دوران آینده سلامت کودک را مشخص می کند. به همین دلیل باید بدانید تغذیه در دوران بارداری اهمیت ویژه ای دارد. گیاهخواری یک رژیم غذایی سالم است که این روزها بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بسیاری از زنان گیاهخوار وقتی باردار می شوند با مسئله تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری مواجه می شوند و باید در این مورد اطلاعات کاملی را کسب کنند.

همانطور که می دانید گیاهخواری به معنای حذف محصولات حیوانی از رژیم غذایی است. محصولات حیوانی مواد مغذی زیادی را به بدن می رسانند و کمبود این مواد در بدن مشکلات زیادی را به وجود میاورد. به همین دلیل تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری به موضوع پرچالشی تبدیل می شود.

متخصص زنان بجنورد |
تغذیه گیاهخواری در بارداری

لزوم استفاده گیاهخواران از انواع مکمل

گیاهخواران، در بیشتر موارد، برای تامین مواد مورد نیاز بدن باید از مکملها استفاده کنند. مکملها گزینه بسیار خوبی برای جبران کمبود مواد مورد نیاز بدن هستند. مکمل کلسیم، مکمل زینک، مکمل ویتامینی و مکمل امگا 3 همگی از مکمل هایی هستند که باید در رژیم غذایی گیاهخواران وجود داشته باشند.

برای تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری وجود این مکملها از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیرا سلامت جنین به تغذیه مادر وابسته است. کمبود هر یک از مواد مورد نیاز بدن آسیب های جبران ناپذیری را به جنین وارد می کند و در بسیاری از موارد خطر زایمان زود رس را افزایش می دهد. به همین صورت اگر گیاهخوار هستید بهتر است و وقت بگذارید و این مقاله را بخوانید و در مورد مسئله پراهمیت تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری طلاعات کامل را کسب کنید.

 

عدم تحمل لاکتوز و ناسازگاری با شیر!

اگر نمی توانید محصولات لبنی مصرف کنید. چنانچه معده شما نمی تواند لاکتوز را حفظ کند، غذاهای زیر را مصرف کنید:

  • شیر بدون لاکتوز، بستنی، پنیر غنی شده همراه با کلسیم
  • محصولات لبنی با لاکتوز کاسته شده (حاوی کلسیم)
  • مصرف قرصهای لاکتاز قبل از مصرف محصولات لبنی (سبب جذب کلسیم می شود)

متخصص زنان بجنورد |.تغذیه گیاهخواری در بارداری

در صورتی که فقط طعم شیر را دوست ندارید، می توانید محصولات زیر را امتحان کنید:

  1. پنیر و یا محصولات لبنی دیگر
  2. آب پرتقال غنی شده
  3. پودینگ، شیک و کیک با طعم شیر

همچنین می توانید از مواد گیاهی سرشار از کلسیم استفاده کنید. اما قبل از مصرف مکمل های گیاهی حتما با پزشک خود مشورت کنید. تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری موضوع بسیار پراهمیتی است و در این مقاله ما تنها به اهمیت و جبران کلسیم پرداختیم. بهتر است بدانید تغذیه زنان گیاهخوار در بارداری تنها شامل جبران کلسیم نمی شود.

ویتامین ها و مواد معدنی دیگر در این دوران باید به اندازه کافی به بدن برسند در غیر اینصورت جنین به طور کامل نمی تواند رشد کند و بعد از تولد مشکلات رشدی و انواع بیماری ها برای وی به وجود می آیند. بنابراین با توجه به اهمیت تغذیه مادران باردار می توانید گیاهان مخصوص برای تامین مواد مورد نیاز بدن را شناسایی کنید و مورد استفاده قرار دهید.

یک مسئله بسیار مهم در اینجا این است که تداخل این منابع گیاهی را نیز باید در نظر داشته باشید. پزشک بهترین کسی است که در این مورد می تواند به شما مشاوره دهد.

 

 

مطالب پیشنهادی متخصص زنان بجنورد دکتر آرزو سعیدی :

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد