متخصص زنان بجنورد | آیا کیست هموراژیک تخمدان نیاز به درمان دارد؟

نشانه های بروز کیست هموراژیک تخمدان

کیست هموراژیک تخمدان چه علائمی دارد؟

وجود کیست هموراژیک تخمدان مشکلات متعددی را برای فرد ایجاد نمی‌کند و علائم برجسته‌ای را برای فرد بروز نخواهد داد. وجود آنها در بیشتر موارد با انجام آزمایشات لگنی و شکم از طریق سونوگرافی مشخص خواهد شد.

اغلب اوقات فرد از ابتلا به کیست هموراژیک مطلع نمی‌شوند. ابعاد این نوع کیست اگر کوچک باشد یا بزرگ، علائم چندانی به همراه نخواهد داشت اما در مواردی که ابعاد آن بزرگتر از 10 سانتی‌متر شده باشد علائمی از جمله گزینه‌های زیر را برای فرد ایجاد خواهد کرد:

  1. احساس درد شدید در ناحیه لگن
  2. احساس پری برای ناحیه لگن
  3. بروز علائم غیر معمول در روند قاعدگی
  4. درد شدید در هنگام برقراری رابطه جنسی
  5. احساس درد در حین اجابت مزاج و حرکت روده‌ها
  6. احساس پُری و درد در ناحیه زیر شکم

متخصص زنان بجنورد | کیست هموراژیک تخمدان

آیا وجود کیست هموراژیک تخمدان سبب نازایی می‌شود؟

برای بسیاری از افراد نگران کننده است اگر به بیماری‌های زنانه مبتلا شوند و می‌توان گفت برجسته‌ترین نگرانی برای آنها، نازایی است. نکته‌ای که برای این نوع از کیست‌ها وجود دارد این است که تاثیر منفی این نوع از کیست‌ها بر باروری به همراه نخواهند داشت.

البته این موضوع به درگیر شدن هر یک از تخمدان‌ها بستگی دارد. یعنی اگر یکی از تخمدان‌ها درگیر شده باشد و نیاز به خارج کردن آن باشد، تا وقتی که تخمدان دیگر سالم است جای نگرانی وجود ندارد. به هر حال باید راه درمان و بهبود را پزشک متخصص زنان بجنورد در این زمینه مشخص کند.

کیست هموراژیک از جمله مشکلات زنانه‌ای است که بدون هیچ دلیل ممکن است ایجاد شود. بهترین راهکار برای سلامت زنان توجه به سیکل قاعدگی و تغییرات ایجاد شده در این دوران است که باید در صورت بروز هرگونه مشکل سریعا به پزشک مراجعه کرد. از اقدامات خودسرانه و راهکارهای درمانی دارویی غیر علمی باید به طور جدی پرهیز کرد.

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد