میومکتومی حین سزارین توسط متخصص زنان بجنورد

میومکتومی حین سزارین توسط دکتر آرزو سعیدی

میومکتومی حین سزارین توسط دکتر آرزو سعیدی

انجام عمل میومکتومی حین سزارین توسط دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد

میومکتومی حین سزارین توسط متخصص زنان بجنورد


چرا عمل میومکتومی انجام می شود؟

معمولاً زمانی که به دکتر زنان مراجعه می کنید و تشخیص می دهد که فیبروم رحمی وجود دارد، در صورتی انجام میومکتومی را توصیه می کند که علائم و نشانه های آزاردهنده وجود داشته باشد و در زندگی روزمره فرد مشکلاتی ایجاد کند. مزایای این روش نسبت به هسترکتومی این است که فرد می تواند دوباره باردار شود. از دیگر مزایای انجام میومکتومی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

به رحم آسیبی وارد نمی کند؛
امکان باروری را افزایش می دهد؛
مشکلات ناشی از وجود فیبروم را از بین می برد.
اکثر زنانی که با مشکل فیبروز رحم مواجه هستند، با مشکل نازایی موقتی مواجهند و با درمان فیبروم می توانند بچه دار شوند. اگر فرد به دلیل این مشکل دچار نازایی شده باشد، با پیشرفت هایی که در علم پزشکی زنان حاصل شده، ناباروری درمان خواهد شد.

خطرات عمل فیبروم میومکتومی

برداشتن فیبروم رحم اگر توسط یک متخصص زنان خوب انجام شود، عوارض و خطرات بسیار کمی دارد. به طور کلی ممکن است مشکلات زیر بعد از میومکتومی به وجود آید:

  • از دست دادن خون زیاد: این مشکل به خصوص در زنانی بیشتر است که با مشکل کم خونی مواجهند. معمولاً متخصص زنان قبل از عمل، تجویزهایی را انجام می دهد تا تعداد سلول های خونی افزایش یابد. همچنین در طول عمل شیوه هایی را به کار می برد که مانع از خونریزی زیاد می شود.
  • چسبندگی خارج از رحم: خارج کردن فیبروم ها از طریق شکاف رحم می تواند باعث بروز چسبندگی های خارج رحمی شود و گاهی نیز لوله های فالوپ و روده را درگیر کند. میومکتومی لاپاراسکوپی بهترین روش برای کاهش خطر بروز چسبندگی است.
  • امکان بروز خطر برای بارداری و زایمان: زمانی که جراح برای خارج کردن فیبروم، شکافی روی دیواره رحم ایجاد می کند، برای زایمان طبیعی بعدی با مشکل موواجه می شود. به همین دلیل، متخصص زنان برای جلوگیری از پارگی رحم حین زایمان، از روش زایمان سزارین استفاده می کند. همچنین بعد از این جراحی و برای جلوگیری از بروز خطر، برای باردار شدن نیز باید تحت نظر یک متخصص زنان و زایمان خوب باشید.
  • عفونت لگن: اگر جراحی به صورت ایمن و استریل انجام نشود یا معاینه دقیق بعد از عمل وجود نداشته باشد، احتمال بروز عفونت لگن وجود دارد.

 |دکتر آرزو سعیدی –  متخصص زنان بجنورد |

| برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد کلیک کنید. |


بیشتر بخوانید:

لبیوپلاستی توسط دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد

تاثیر عفونت های بارداری بر جنین

بارداری و عفونت ادراری

کدام کیست های تخمدان را باید جدی گرفت ؟

کیست هموراژیک در تخمدان چیست؟

انواع کیست هموراژیک

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد