متخصص زنان بجنورد | ام آر آی سینه و دانستنی های آن

بررسی عوارض و خطرات ام آر آی پستان

عوارض و خطرات ام آر آی پستان

ام آر آی پستان یک روش تصویربرداری پزشکی غیرتهاجمی است که در بیماران با علائم و نشانه‌های مشکوک در پستان استفاده می‌شود. این روش معمولا ایمن است، اما گاهی با عوارض و خطرات جانبی برای بیمار همراه می‌شود. در ادامه، برخی از عوارض و خطرات احتمالی ام آر آی پستان را آورده‌ایم :


همراه ما باشید با مطالب آموزنده و خواندنی دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد :


۱. عوارض جانبی رایج

گاهی در برخی افراد بعد از انجام این تست عوارضی مانند سردرد شدید، تهوع، استفراغ، خستگی، سرگیجه و حس گرما در محل تزریق ماده کنتراست مشاهده می‌شود که معمولا طی چند ساعت یا روزهای اولیه پس از انجام آزمایش بهبود می‌یابند.

۲. حساسیت به ماده کنتراست

در برخی موارد، ماده کنتراست (ماده حاوی گادولینیوم) برای بهبود تصاویر ام آر آی استفاده می‌شود که برخی افراد ممکن است حساسیت‌های آلرژیکی نسبت به این ماده داشته باشند. در صورتی که پیش از این به ماده کنتراست حساسیت نشان داده‌اید، به پزشک خود اطلاع دهید.

 

متخصص زنان بجنورد | توده های فیبروکیستیک

۳. تداخل با آب سنجی و ایمپلنت های پزشکی

ام آر آی پستان ممکن است تداخلی با آب‌سنجی یا ایمپلنت‌های پزشکی مانند استنت قلبی، پیسمیکر یا دستگاه‌های سمعک داشته باشد. در صورتی که هر گونه آب‌سنجی یا ایمپلنت پزشکی در بدن شما وجود دارد قبل از انجام ام آر آی، پزشک را در جریان بگذارید.

 

۴. خطر عفونت

در صورتی که برای انجام ام آر آی سینه نیاز به تزریق ماده کنتراست داشته باشید، خطر عفونت در محل تزریق وجود دارد. استفاده از تجهیزات ضدعفونی شده و رعایت تکنیک‌های بهداشتی توسط تیم پزشکی برای کاهش این خطر بسیار مهم است.

۵. خطر برای بارداری

ماده کنتراست استفاده شده در ام آر آی بین ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از بدن دفع می‌شود. اگر باردارید یا احتمال بارداری وجود دارد، به پزشک اطلاع دهید تا در مورد مزایا و مخاطرات احتمالی برای جنین تصمیم بگیرید.

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد