متخصص زنان بجنورد | از یائسگی بدانید :

از یائسگی بدانید :

علائم یائسگی قابل کنترل هستند ؟

یکی از حقایق در مورد یائسگی این است که بسیاری از علائم این دوران قابل کنترل هستند. بسیاری از افراد می توانند از درمان های هورمونی، داروهای ضد افسردگی، محصولات جنسی و از مکمل ها برای کنترل پوکی استخوان استفاده کنند.

  • یائسگی دوره جدیدی در زندگی فرد است .

یائسگی دوره جدیدی در زندگی زنان است و به معنی بیماری، پیر شدن و کار افتادگی بدن نیست. این دوره از نیمه عمر یک زن آغاز می شود و می تواند یک دوره برای شروع زندگی جدید در زنان باشد. تنها باید با آگاهی از حقایق دوره یائسگی و کنترل علائم به گذران بهتر این دوران کمک کرد.

متخصص زنان بجنورد | دوران یائسگی

  • بدن در طول دوره یائسگی هورمون تولید می کند .

یکی از حقایق در مورد یائسگی این است که بدن تولید هورمون استروژن را متوقف نمی کند. این هورمون برای بدن لازم است و پس از یائسگی به جای اینکه از تخمدان ها ترشح شود از غدد فوق کلیوی ترشح می گردد.

  • تمایل جنسی را می توان در این دوران مدیریت کرد .

با توجه به خشکی واژن و کاهش میل جنسی ممکن است برخی افراد رابطه جنسی خود را قطع کنند. اما می توان با مشورت با پزشک از روان کننده ها و قرص های مناسب برای افزایش میل جنسی استفاده نمود. همچنین ورزش کردن و داشتن یک رژیم غذایی سالم برای بهبود سلامتی و داشتن یک رابطه صمیمی و وقت گذرانی بیشتر با همسر نیز می تواند بسیار کمک کننده باشد.

متخصص زنان بجنورد | دوران یائسگی چیست؟

  • امکان بارداری در دوران یائسگی وجود دارد .

از دیگر حقایق مهم در مورد یائسگی این است که با وجود پایان سال های باروری در زنان، امکان بارداری در این دوره وجود دارد. با پیشرفت فناوری تولید مثل، با تخمک ها یا جنین های اهدایی که فرد در اوایل زندگی خود آنها را حفظ کرده امکان بارداری وجود دارد.

هرچند با توجه به سن و وضعیت سلامتی ممکن است خطر سقط جنین، زایمان زودرس و سایر مشکلات برای فرد وجود داشته باشد اما امکان بارداری وجود دارد.

 

مطالب خواندنی متخصص زنان بجنورد دکتر آرزو سعیدی :

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد