کورتاژ جنین ۸ هفته | متخصص زنان بجنورد

کورتاژ جنین ۸ هفته توسط متخصص زنان بجنورد

کورتاژ جنین ۸ هفته

کورتاژ جنین ۸ هفته بدلیل عدم تشکیل قلب جنین که تا ۶ هفته بیشتر رشد نکرده.

کورتاژ جنین ۸ هفته | متخصص زنان بجنورد

به خارج کردن بقایای جنین سقط شده از داخل رحم عمل کورتاژ گفته می‌شود. از نظر پزشکی این عمل به معنای تراشیدن جدار داخلی رحم می‌باشد. اگر سقط جنین در اوایل بارداری برای شما اتفاق بیفتد شاید نیاز به انجام این عمل نباشد و با مصرف قرص‌های خاص یا تزریق آمپول پروستادین بتوانید به دفع جنین بپردازید ولی در صورتی که سقط جنین پس از سه ماهه اول بارداری برای شما اتفاق بیفتد، احتمالا پزشک شما برای کاهش خطر خونریزی و خارج کردن کامل بافت جنین، عمل کورتاژ را برای شما لازم بداند.

این عمل به دو صورت سنتی و ساکشنی انجام می‌گیرد؛ در هر دوی این روش‌ها پزشک اسپکولوم (اسپکولوم (speculum) وسیله‌ای است که جهت کنار زدن بافت‌ها و فراهم آوردن دید بهتر ناحیه مورد نظر به هنگام معاینه استفاده می‌شود که پرکاربردترین این ابزار، اسپکولوم واژینال است) را وارد واژن می‌کند و دهانه‌ی رحم را با محلول ضدعفونی کننده تمیز و سپس بی‌حس می‌نماید. در روش کورتاژ ساکشنی، پزشک با وارد کردن لوله‌ی مخصوص به داخل رحم، بقایای جنین را به کمک مکش از درون رحم شما خارج می‌نماید.

اما در روش سنتی این عمل، پزشک به وسیله ابزاری که کورت نامیده می‌شود (کورت (Curette) ابزاری قاشق‌ مانند است که جهت تراشیدن بافت‌ها و یا بافت‌برداری استفاده می‌شود. در خصوص انجام این عمل، کورت مربوطه کورت رحمی نامیده می‌شود که از آن جهت تراشیدن رحم و نمونه برداری از بافت پوشاننده رحم استفاده می‌شود.)، درون دیوراه رحم را می‌تراشد. این عمل معمولا در بیهوشی کامل انجام گرفته و حدود 15 الی 20 دقیقه زمان می‌برد.

 |دکتر آرزو سعیدی –  متخصص زنان بجنورد |

| برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد کلیک کنید. |


بیشتر بخوانید:

دیس منوره اولیه چیست؟

علائم فیبروم رحمی

روش های درمان فیبروم رحم

سن مناسب برای باردارشدن

عمل جراحی هیسترکتومی شکمی توسط دکتر متخصص زنان بجنورد

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد