واکسن‌های بی‌خطر در دوران بارداری | متخصص زنان بجنورد

واکسن‌های بی‌خطر در دوران بارداری

واکسن‌های بی‌خطر در دوران بارداری

برخی واکسن‌های بی‌خطر در دوران بارداری قابل تزریق هستند. این واکسن‌ها شامل موارد زیر است:

 |دکتر آرزو سعیدی –  متخصص زنان بجنورد |

واکسن آنفلوانزا: به تمام زنانی که در فصل آنفلوانزا یعنی از آبان تا اسفند ماه باردار خواهند شد، تزریق واکسن آنفلوانزا توصیه می‌شود. واکسن آنفلوانزا از ویروس کشته‌شده ساخته می‌شود، بنابراین برای شما و فرزندتان بی‌خطر است. بهترین زمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا در مهر و آبان است؛ قبل از این که فصل شیوع بیماری به اوج خود برسد. به این دلیل که انواع ویروس آنفلوانزا و واکسن‌های مربوط به آنها هر سال تغییر پیدا ‌می‌کند، نباید به این اعتماد کنید که تزریق واکسن سال گذشته در فصل آنفلوانزای امسال هم شما را ایمن نگه می‌دارد.

واکسن توأم کزاز، دیفتری: درصورتی‌که از آخرین تزریق واکسن یادآوری کزاز و دیفتری بیش از ۱۰ سال گذشته باشد و نیاز به تزریق مجدد آن باشد، زنان باید واکسن توأم را طبق دستور پزشک تزریق کنند. واکسن توأم را می‌توان در هر زمانی از دوران بارداری تزریق کرد، اما بهتر است اگر در دوران بارداری قصد تزریق دارید، بین هفته‌های ۲۷ تا ۳۶ این کار را انجام دهید. اگرچه بهتر است کل واکسیناسیون‌ها را پیش از بارداری انجام دهید. این واکسن از توکسوئید ساخته می‌شود و تزریق آن در دوران بارداری بی‌خطر است.

واکسن ‌هپاتیت B: تزریق این واکسن در دوران بارداری بی‌خطر است. پزشک معمولاً برای کسانی که به دلیل شغل یا سبک زندگی در معرض این ویروس هستند، تزریق این واکسن را توصیه می‌کند، زیرا ممکن است زنان باردار به این بیماری مبتلا باشند، اما از این موضوع آگاه نباشند، توصیه می‌شود تمامی زنان باردار، آزمایش غربالگری ‌هپاتیت B را انجام دهند.

واکسن‌های بی‌خطر در دوران بارداری | متخصص زنان بجنورد

| برای ورود به صفحه اینستاگرام دکتر آرزو سعیدی متخصص زنان بجنورد کلیک کنید. |

این واکسن در سه مرحله تزریق می‌شود. اگر در معرض این بیماری بودید و در حال حاضر به آن مبتلا نیستید، لازم است تا در دوران بارداری با تزریق این واکسن خود و جنین‌تان را از ابتلا به این بیماری محفوظ بدارید. این واکسن به فواصل یک و شش ماه بعد از تزریق اول تزریق می شود.


بیشتر بخوانیم:

فرایند آزمایش خون در دوران بارداری

آزمایش ها و اقدامات معمول بارداری

تزریق واکسن آنفلوآنزا در بارداری

آندومتریوز و ناباروری

چرا پارگی رحم رخ می دهد؟

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد