متخصص زنان بجنورد | اگر دردهای زودرس زایمان شروع شود چه اتفاقی می افتد؟

دردهای زودرس زایمان شروع شود چه میشود؟

دردهای زودرس زایمان شروع شود چه میشود؟

اگر علائم دردهای زودرس زایمان یا پارگی کیسه آب را مشاهده کردید به پزشک مراجعه کنید. در آن جا ضربان قلب جنین بررسی می شود و پارگی غشا نیز بررسی می شود. ادرار شما برای بررسی عفونت و دهانه رحم و واژن شما نیز بررسی می شود. همچنین آزمایش غربالگری فیبرونکتین جنینی نیز انجام می شود.

اگر کیسه آب شما پاره نشده باشد پزشک به بررسی واژن و دهانه رحم شما می پردازد. سونوگرافی شکمی نیز انجام می شود تا مقدار آب دور جنین و رشد جنین، سن آن و موقعیت آن بررسی شود. نهایتا برخی پزشک ها سونوگرافی واژنی انجام می دهند تا طول دهانه رحم را بررسی کنند.
اگر نتایج تمام آزمایشات منفی باشد، غشا پاره نشده باشد و دهانه رحم نیز رقیق نشده باشد و شما و جنین سالم باشید، پزشک شما را مرخص می کند.
اگرچه هر پزشکی به شکلی خاص شرایط را مدیریت می کند اما راهنمایی های عمومی وجود دارد.

متخصص زنان بجنورد | اگر دردهای زودرس زایمان شروع شود چه اتفاقی می افتد؟

اگر پیش از هفته سی و چهارم بارداری هستید

احتمال زایمان زودرس وجود داشته باشد اما غشای شما دست نخورده باشد و ضربان قلب جنین نیز مناسب باشد و علائمی از عفونت یا مشکلات دیگر وجود نداشته باشد پزشک سعی می کند زایمان را به تعویق بیندازد.در ابتدا پزشک آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استرپتوکوکی گروه ب در جنین تجویز می کند. پزشک قرص هایی برای جلوگیری از انقباضات تجویز می کند تا کورتیکواستروئید به رشد ریه های جنین سرعت دهد.

دردهای زودرس زایمان

اگر کیسه آب شما پیش از هفته سی و چهارم بارداری پاره شود اما انقباضی مشاهده نکنید تیم پزشکی از القای درد استفاده می کند یا صبر می کنند تا جنین کامل تر شود. این مسئله به زمان بارداری و علائم عفونت یا سایر مشکلات بستگی دارد. در تمام حالت ها آنتی بیوتیک برای جلوگیری از عفونت استرپتوکوکی گروه ب تجویز می شود.

اگر از هفته سی و چهارم بارداری گذشته باشد

و کیسه آب شما پاره شود باید زایمان سزارین انجام دهید.
اما اگر پیش از هفته سی و چهارم بارداری هستید، پزشک توصیه می کند تا زمان زایمان صبر کنید مگر این که مشکلی وجود داشته باشد. دلیل صبر کردن کامل شدن جنین می باشد. اما نکته منفی آن احتمال بالای عفونت است. اما در ابتدای بارداری، بهتر است صبر کنید.

در هنگام انتظار، آنتی بیوتیک احتمال عفونت را کاهش می دهد. همچنین مصرف کورتیکواستروئید باعث سرعت دادن به رشد ریه های جنین می شود. در این زمان جنین و مادر به دقت تحت نظر خواهند بود. اگر علائم عفونت مشاهده شود باید سزارین انجام شود.اگر پیش از هفته بیست و چهارم بارداری هستید آنتی بیوتیک یا کورتیکواستروئید برای شما تجویز نمی شود. در این زمان تیم پزشکی به شما مشاوره لازم را می دهد.جنین نابالغ باید تا زمان کامل شدن و حل شدن مشکلات رشدی و تغذیه، تحت مراقبت های ویژه باشد.

 


دکترآرزوسعیدی

جراح و متخصص بیماری های زنان

متخصص زنان بجنورد

جهت مشاهده پیج اینستاگرام متخصص زنان بجنورد کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی:

آی یو دی چیست ؟

حاملگی مولار چیست ؟

علل ریزش مو در زنان شیرده

زایمان زودرس و تولد نوزاد نارس

کهیر بعد از زایمان و علت آن

سرطان دهانه رحم چیست | علل و علائم

پیشگیری و درمان سرطان دهانه رحم

فیبروم های رحم چیست و درمان آن

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد