متخصص زنان بجنورد در روش لاپاراسکوپی چه اتفاقی می افتد ؟

در روش لاپاراسکوپی چه اتفاقی می افتد ؟

چگونگی انجام روش لاپاراسکوپی

روش لاپاراسکوپی توسط یک جراح یا پزشک متخصص زنان انجام می‌شود و در بیمارستان انجام می‌شود. برای انجام این عمل معمولاً از بیهوشی کامل استفاده می‌شود، اما ممکن است به تشخیص پزشکان از انواع دیگر بی‌حسی مثل بی‌حسی نخاعی یا اسپاینال نیز انجام شود.

حدود یک ساعت پیش از عمل جراحی باید مثانۀ شما خالی باشد. مایعات و دارو از طریق تزریق وریدی یا همان iv ، وارد بدن شما خواهد شد. همچنین ممکن است به شما داروی آرام‌بخش داده شود.

آیا با لاپاراسکوپی ناباروری درمان می شود ؟


پس از بیهوشی یا بی‌حسی اسپاینال، معمولاً لولۀ تنفسی و سوند برای فرد گذاشته می‌شود. سپس یک تا سه برش را در شکم و در محدودۀ ناف ایجاد می‌شود و برای ایجاد فضای کافی برای کار، با وارد کردن دستگاهی گاز دی‌اکسید کربن را وارد شکم می‌کنند تا شکم پر از باد شود. این گاز با جدا کردن دیوارۀ شکم از اندام‌های داخلی، این امکان را می‌دهد که به وضوح دیده شوند.

متخصص زنان بجنورد آیا با لاپاراسکوپی ناباروری درمان می شود ؟

سپس لاپاراسکوپ را وارد شکم می‌کنند تا اندام‌های مورد نظر بررسی شود. برای برداشتن نمونۀ بافت، درمان بخش آسیب‌دیده یا تخلیۀ کیست ممکن است پزشک از ابزارهای دیگری کمک بگیرد. ممکن است برای انجام آسان‌تر این عمل، لاپاراسکوپ به لیزر مجهز شود.

پس از اتمام عمل، تمامی ابزارها را خارج می‌کنند و گاز داخل حفرۀ شکمی خارج می‌شود. سپس محل جراحی را بخیه می‌زنند و بانداژ می‌کنند. جای زخم لاپاراسکوپی بسیار کوچک است و پس از مدتی خوب خواهد شد. عمل لاپاراسکوپی بسته به کارهایی که انجام می‌شود، ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد، اما اگر هنگام عمل، عارضه‌ای مثل آندومتریوز مشاهده و درمان شود، ممکن است بیش از این مدت طول بکشد.

پس از عمل به مدت دو تا چهار ساعت در بخش ریکاوری خواهید بود. فعالیت‌های روزمرۀ خود را معمولاً می‌توانید روز بعد از عمل شروع کنید، اما باید تا یک هفته از فعالیت زیاد یا ورزش کردن پرهیز کنید.

 

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد