متخصص زنان بجنورد درمان عارضه آندومتریوز

درمان عارضه آندومتریوز

روش‌های درمان آندومتریوز

بیشتر زنانی که آندومتریوز دارند، قادرند به طور طبیعی باردار شوند ، اما اگر برای باردار شدن با مشکلی مواجه شده‌اید، ممکن است آندومتریوز علت این مشکل باشد. برای فهمیدن این موضوع، ممکن است پزشک یک جراحی لاپاراسکوپی پیشنهاد کند.


آیا با لاپاراسکوپی ناباروری درمان می شود ؟


متخصص زنان بجنورد  هیستروسکوپی چگونه انجام می شود ؟

در این روش، جراح یک دوربین کوچک را از طریق یک لوله وارد شکم شما می‌کند تا وجود بافت‌های آندومتریوم غیرطبیعی را بررسی کند. جراح ممکن است بخواهد برای تأیید تشخیص، از بیوپسی استفاده کند. اگر پزشک تشخیص داده است که شما مبتلا به آندومتریوز هستید، با توجه به شدت عارضه، چند گزینۀ درمانی دارید:

  • دارو: دارو به تنهایی یا در ترکیب با جراحی اغلب می‌تواند التهاب و درد را کاهش دهد.
  • جراحی: اگر شما و پزشک تصمیم به جراحی دارید، جراح می‌تواند تلاش کند که تا حد ممکن بافت بیمار را بردارد. در برخی از زنان، جراحی به میزان قابل توجهی شانس باردار شدن آنها را بهبود می‌دهد. با این حال باید بدانید که میزان بارداری در زنانی که آندومتریوز شدید دارند پایین‌تر است.
  • داروهای باروری برای تحریک تخمک‌گذاری: از آنجا که برخی زنان مبتلا به آندومتریوز مشکلات تخمک‌گذاری دارند، گزینۀ درمانی دیگر استفاده از داروهای باروری مانند کلومیفن‌سیترات یا کلومید برای تحریک تخمک‌گذاری است. هورمون‌های تزریقی نیز ممکن است به همین منظور تجویز شود. هنگامی که شروع به تخمک‌گذاری کردید، ممکن است پزشک استفاده از روش تلقیح داخل رحمی اسپرم یا iui را پیشنهاد دهد که در آن اسپرم مستقیماً در رحم قرار داده می‌شود.

به خاطر داشته باشید که برخی از درمان‌های استاندارد برای آندومتریوز می‌تواند از بارداری جلوگیری کند یا مثل هورمون دانوکرین باعث نقص‌های هنگام تولد شود. اگر در حال تلاش برای باردار شدن هستید، حتماً قبل از شروع درمان آندومتریوز، پزشکتان را در جریان قرار دهید.


مطالب پیشنهادی مرتبط : 

تلقیح داخل رحمی اسپرم IUI درمانی برای ناباروری

عارضه آندومتریوز و ارتباط با ناباروری

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد