دانستنی های مصرف قرص ال دی

طریقه مصرف قرص ال دی

دانستنی قرص ال دی | بهتر است برای مصرف این قرص زمان مشخص کنید. مثلا می توانید آن را هنگام صبحانه و یا قبل از خوابیدن مصرف کنید. یک ماه قبل از اینکه رابطه جنسی را شروع کنید، باید مصرف این قرص را شروع کنید. هر بسته قرص حاوی 21 یا 28 عدد قرص است. بسته های 21 عددی باید طی سه هفته مصرف شوند و هر روز یک قرص مصرف شود. قرص های بیست و هشت روزه باید طی 4 هفته مصرف شوند. سپس یک هفته فاصله باید بین مصرف این قرص ها باشد و بسته بعدی شروع شود.

این قرص با چه داروهایی تداخل دارد؟

قرص ال دی با برخی از داروهای روانپزشکی و اعصاب مانند کاربامازپین و فنوباربیتال تداخل دارد. این قرص نباید با داروهای ضد صرع مصرف شود. اگر به بیماری های خاص مبتلا هستید و از دارو استفاده می کنید، باید قبل از استفاده از این قرص با پزشک مشورت کنید.

متخصص زنان بجنورد | ..جلوگیری از بارداری با قرص ال دی

آیا این قرص باعث عصبی شدن زنان می شود؟

یکی از شایعاتی که در رابطه با مصرف قرص ال دی وجود دارد این است که استفاده از آن باعث عصبی شدن بانوان می شود. بهتر است بدانید این امر کاملا اشتباه است و هرگز پایه و اساس علمی ندارد.

چه کسانی نباید از این قرص استفاده کنند؟

به طور کلی، استفاده از این قرص عوارض خاصی را برای بانوان در پی ندارد و معمولا 90 درصد بانوان بدون محدویت می توانند از آن استفاده کنند. اما توصیه می شود بانوانی که سیگار می کشند و بانوانی که بالای 35 سال سن دارند، از این قرص استفاده نکنند.

قرص ال دی اورژانسی

یکی از سوالات پرتکراری که در زمان مصرف قرص ال دی پرسیده می شود در این باره است چگونه قرص ال دی را به شکل اورژانسی مصرف کنیم و یا چند ساعت بعد از رابطه می توان قرص ال دی خورد. اگر در رابطه جنسی از کاندوم استفاده می کنید و در حین رابطه جنسی کاندوم پاره شد باید اولین دوز این قرص را تا حداکثر 72 ساعت مصرف کنید. طریقه مصرف قرص ld بعد از رابطه جنسی محافت نشده به ضورت زیر است:

دفعه اول چهار عدد قرص، 12 ساعت بعد 4 قرص دیگر

متخصص زنان بجنورد | جلوگیری از بارداری با قرص ال دی..

اگر یک قرص را فراموش کردیم چه کار کنیم؟

اگر فراموش کردید که قرص خود را مصرف کنید، به محض یادآوری آن را استفاده کنید. البته در این مدت رابطه جنسی داشته باشید اجازه ندهید که 24 ساعت بگذرد. اگر استفاده از این قرص دو روز به تعویق افتاد، زمانی که به یاد آوردید دو عدد قرص مصرف کنید و فردای آن روز استفاده عادی خود را مصرف کنید.

 

مطالب خواندنی متخصص زنان بجنورد دکتر آرزو سعیدی :

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد