متخصص زنان بجنورد | رابطه جنسی چگونه به شروع زایمان کمک می کند

رابطه جنسی چگونه به شروع زایمان کمک می کند ؟

آیا رابطه جنسی می تواند باعث القای زایمان شود؟

شروع زایمان | برای بسیاری از مردم در هفته های پایانی، بارداری به مرحله ای می رسد که هر لحظه آماده وقوع زایمان هستند. این بدان معناست که شما به سررسید زایمان خود نزدیک شده اید و بنابراین ممکن است به این فکر بیفتید که از کدام یک از روش های طبیعی در خانه خود برای تحریک زایمان کمک بگیرید.

بسته به احساس و شرایطی که دارید، ممکن است مایل باشید تا هیچ کاری نکنید . و یا بالعکس هر چیزی را برای پیشبرد امور امتحان کنید. بنابراین، اگر پیاده روی طولانی و خوردن غذاهای تند در ظاهر برایتان موثر نباشند.  و باعث تحریک انقباضات رحمی نشوند. ممکن است احساس کنید که زمان امتحان کردن روش های جدی تر فرا رسیده است. حداقل ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که چیز جدیدی را امتحان کنید.

حتی ممکن است پزشک متخصص زنان  به شما پیشنهاد کند که به خانه بروید و با شریک زندگی خود رابطه جنسی داشته باشید! در این مقاله توضیحاتی در رابطه با اینکه چرا این روش طبیعی می تواند به القای زایمان کمک کند . و همچنین اینکه آیا امتحان کردن این کار بی خطر است یا خیر، آورده شده است.

متخصص زنان بجنورد | رابطه جنسی چگونه به شروع زایمان کمک می کند ؟
رابطه جنسی ممکن است زایمان را به روش های مختلف تحریک کند.

اگر در سه ماهه دوم و یا سوم بارداری خود هستید، ممکن است قبلاً متوجه شده اید که بعد از رابطه جنسی، عضلات رحمی منقبض و سفت می شوند. این به این دلیل است که انقباضات رحم شما پس از تجربه ارگاسم (یا حتی افزایش فعالیت بدنی) ممکن است . باعث ایجاد انقباضات براکستون هیکس یا همان انقباضات “کاذب” شود.

انقباضات براکستون هیکس معمولاً با استراحت کردن یا مصرف آب یا تغییر موقعیت آرام شده و از بین می روند. بنابراین آن ها انقباضات واقعی زایمان نیستند. اما با نزدیک شدن به موعد زایمانتان بهتر است توجه بیشتری به آن ها داشته باشید، زیرا در برخی از مواقع این سفت شدن ها می توانند نشانه ای از انقباضات زایمانی واقعی باشند.

متخصص زنان بجنورد | رابطه جنسی چگونه به شروع زایمان کمک می کند ؟ .

از نظر تئوری، رابطه جنسی چگونه به شروع زایمان کمک می کند:

• مایع منی حاوی پروستاگلاندین ها است، ترکیبات چربی که اثرات شبه هورمونی ایجاد می کنند. در واقع، دانشمندان معتقدند که در میان تمام مواد حاوی پروستاگلاندین تولید شده توسط بدن ما انسان ها، منی حاوی غلیظ ترین شکل این ماده است. در هنگام مقاربت جنسی، هنگامی که مایع منی در درون واژن ریخته می شود، این پروستاگلادین ها در نزدیکی دهانه رحم قرار می گیرند و می توانند به رسیده شدن (نرم شدن) آن کمک کنند تا برای اتساع (گشاد و باز شدن) آماده شود و حتی ممکن است باعث شوند تا عضلات رحمی نیز منقبض شوند.

• فراتر از آن، انقباضات رحمی که در اثر به ارگاسم رسیدن یک بانو ایجاد می شوند نیز ممکن است زمینه ساز زایمان شوند. گاهی اوقات، ممکن است بعد از رابطه جنسی متوجه سفت شدن شکم خود شوید. این سفت شدن ها ممکن است فقط انقباضات کاذب یا همان براکستون هیکس باشند اما اگر قدرت و ریتم کافی را پیدا کنند، ممکن است در نهایت به انقباضات واقعی تبدیل شوند.

• اکسی توسین هورمونی است که در هنگام به ارگاسم رسیدن افراد در بدن ترشح می شود. آنچه ممکن است برای شما جالب باشد این است که اکسی توسین شکل طبیعی پیتوسین است. آشنا به نظر می رسد؟ بله! پیتوسین هورمون مصنوعی است که در هنگام القای زایمان در بیمارستان برای شما تجویز شده و از طریق قطرات سرم به جریان خون شما وارد و زمینه ساز انقباضات رحمی می شود.

 

شما همچنین می توانید ...

پست های محبوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی ، بهینه سازی سایت و سئو اصفهان توسط دیجیتال مارکتینگ کلینیک24

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به دکتر آرزو سعیدی می باشد